1 Kasım 2012 Perşembe

Hayat çok zor..

Şimdi düşünün 3 arkadaş üniversite yemekhanesinde bulaşıkçı. Binlerce öğrenci yemek yedikten sonra o tepsileri boşaltıyorlar ama o 2 saat boyunca hiç ara vermeksizin.
Ve arkadaşlarınızdan birisi kriz geçiriyor. Birkaç görevli koşup geliyor.
Ambulans yarım saat sonra geliyor.
Ama siz işi bırakıp arkadaşınıza bakamıyorsunuz. İş o kadar fazla, o kadar ağır ki yerde kriz geçiren arkadaşınıza bakmak yerine tepsileri almaya devam ediyorsunuz. Çünkü bırakamazsınız işi yoksa işten çıkarılacaksınız, bağıramazsınız da orada kargaşa olsa kesinlikle ileride başınıza açılacak dertlerle uğraşamazsınız.
Ve bizde masada otururken yarım saat boyunca adam iyi mi diye düşümekten yemek yiyemedik.

Arkadaşınız yerde kriz geçiriyor ve siz hala çalışmak zorundasınız?! Burada adalet nerde..
Belki arkadaşınız o gelmeyen ambulanstan dolayı ölecek ama siz hala göyaşlarınız gözlerinizde dolu bir şekilde kimseye belli etmeden hala tepsileri alıyorsunuz. Sol tarafa dönüp yere bile bakamıyorsunuz arkadaşınız iyi mi diye, nasıl diye çünkü belki baksanız her şey bitecek sizin için. O tuttuğunuz gözyaşları akacak, öğrencilere belli etmemeye çalıştıkları o sert ifade bozulacak.
Bakamıyor bu yüzden.
Ambulans geldi görevliler içeri girdi o iki kişi hala devam etti tepsileri almaya. Arkadaşları çıkarıldı oradan sedyeyle ve göz ucuyla gördüler, bir an durdular ve sonra tekrar devam ettiler.
Ve orada belki de hayatlarının en zor sınavlarından birini verdiler.

Hayat çok zor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder