21 Ekim 2012 Pazar

Kendi evimde yabancı gibiyim

Çarşamba günü tekrar izmire döndüm. Sırf annemin doğum günü diye. 3 dersi + Fransızcayı kaçırdım ki keşke yapmasaymışım değmezmiş gelmeme şuan bile yarın bavulu tekrar toplayıp yurda dönsem mi diye düşünüyorum kafam her an attı atacak. Bir de evde hiçbir şey yokmuş gibi neden konuşmuyorsun diye söylenip duran klasik aileler vardır ya al işte öyle bir ailede yaşıyorum.
Zaten kaç haftadır evde değilim gelirken getirdiğim adam gibi bişi yok valizlerin en küçük boyuyla ve sırt çantamla seyahat ediyorum ne getirebilirim eve iki tane t-shirt yıkadı diye ben sizin hizmetçiniz miyim diye tribe girdi kadın. Yok ya sömestra kadar bir daha dönmek istemiyorum bu eve.

Herkes manyak mısın İzmir dururken kalkıp niye Ankara'da okuyorsun diyor bu yüzden okuyorum işte bu aileden bi kurtulmak için. Tamam çoğu zaman özlüyorum falan böyle ama bi süre sonra işin cılkı çıkıyor ya. Neden bu şehri terkettiğimi anlıyorum çoğu zaman ki haklı olduğumu biliyorum her gün stres yaşamaktansa yurtta yaşamayı tercih ederim. Tamam ev gibi değil yemek olayı sorun oluyor ama yapacak bir şey yok ki kampüs içinde kaldığım için zaten bi rahatlık var.


Kendi evimde yabancı gibiyim. Odaya kapattım kendimi 2 gündür hayatımı küçücük bir alanda geçiriyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder